Důležité kontakty a odkazy

Informace o tom, kam se v Plzni obrátit v čase pandemie onemocnění covid-19

Důležitá telefonní čísla

1221

Centrální infolinka covid-19

Centrální informační linku ke koronaviru 1221 zřídilo ministerstvo zdravotnictví a slouží sedm dní v týdnu pro dotazy veřejnosti související s pandemií onemocnění covid-19. V provozu je každý všední den od 8 do 19 hodin, o víkendech od 9 do 16:30 hodin. Dotazy na lince zodpovídají proškolení medici.

374 780 960

linka OČKOVÁNÍ

Senioři (nyní nad 80+) mohou požádat o pomoc s registrací na očkování proti covid-19 na lince TOTEMu na telefonu 374 780 960, každý všední den od 9 do 15 hodin.

377 155 111

Krajská hygienická stanice plzeňského kraje

Linka krajské hygieny je v provozu v pracovní dny od 7 do 15 hodin a obdržíte na ní veškeré informace, jak postupovat v případě onemocnění covid-19 nebo ohledně karantény

374 790 399

Linka pomoci TOTEM, z.s. i pro osoby se sluchovým postižením

Občané, včetně těch se sluchovým postižením, se mohou obrátit na Linku pomoci organizace TOTEM, z. s. každý všední den od 9 do 15 hodin, sluchově postižení formou textového přepisu, který probíhá paralelně hlasem i textem na odkazu: 

MÁTE DOTAZ...

...na který jste nenašli odpověď? Napište na e-mail na koronavirus@plzen.eu. Adresa neslouží ke konzultaci zdravotního stavu, vhodnosti individuální karantény či jejího trvání.

Důležité odkazy

koronavirus.mzcr.cz

O koronaviru na webu ministerstva zdravotnictví

Veškeré informace o aktuální epidemiologické situaci v ČR, o aktuálních opatřeních, odběrových místech a například nejčastějších dotazech ohledně onemocnění covid-19 naleznou občané na speciální stránce ministerstva zdravotnictví.

covid.gov.cz

Vládní opatření lidskou řečí

Životní situace s covid-19 a kompletní přehled aktuálních opatření naleznou občané na speciální vládní stránce.

khsplzen.cz

Krajská hygienická stanice plzeňského kraje

Na webu Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje jsou pravidelně aktualizované počty nemocných dle okresů v Plzeňském kraji, dále zde krajská hygiena zveřejňuje opatření speciálně vydaná pro Plzeňský kraj či jednotlivé okresy.

mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Na webu ministerstva zdravotnictví naleznou občané aktuální články o celorepublikových opatřeních.

koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center

seznam odběrových center covid-19

Na webové stránce najdou občané seznam všech odběrových míst (i pro samoplátce), který je průběžně aktualizován.