Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Hypermarket Globus obdržel výjimku od ministerstva vnitra, Plzeňáci v něm nakoupí

Od pondělí 1. března začínají platit tvrdá protiepidemická opatření v České republice. Jedním z nich je zákaz vycestování mimo území okresu, vyjma cest do práce, k lékaři či na úřad. Ministr vnitra Jan Hamáček dostal od vlády pravomoc upravit zákaz cestování mezi okresy tak, kde omezení nedávají smysl. Výjimku dostali i Plzeňané. Ti budou moci na nákup do Globusu, který stojí již na území okresu Plzeň-sever v katastru Chotíkova. Výjimka je platná od pondělí 1. března. V obchodním centru Globus mohou tedy nakupovat občané Plzně-severu i Plzně.

„Výjimka, kterou udělil ministr vnitra Jan Hamáček, umožňuje občanům města Plzně nakupovat v tomto nákupním centru, které leží úplně těsně za hranicí plzeňského katastru a kde nakupuje především mnoho občanů z Městského obvodu Plzeň 1. Věnovali jsme se tomu společně za několik složek, ale hlavní roli v tom sehrála paní hejtmanka Ilona Mauritzová. Děkujeme,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„Ministr vnitra v nedělních večerních hodinách udělil výjimku z omezení pohybu a pobytu osobám s místem trvalého pobytu nebo bydlištěm na území Plzně, kteří tedy mohou za účelem nákupu a služeb též do katastrálního území obce Chotíkov,“ uvedla Pavla Burešová z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.

Nová opatření, která platí od pondělí 1. března, naleznou občané na webu města Plzně.

Základní opatření pro pohyb venku platná od 1.3.2021
Základní opatření pro pohyb venku platná od 1.3.2021 + mapa obce a okresu
Všechny aktuality