Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Jaká protiepidemická opatření platí v ČR? To naleznou občané přehledně na plzeňském korona webu

V České republice platí od 5. října 2020 zatím do neděle 14. února 2021 nouzový stav. Na ten je navázáno mnoho protiepidemických opatření, jejichž cílem je zabránit šíření koronaviru způsobující onemocnění covid-19. Jaká protiepidemická opatření jsou aktuálně v platnosti na území České republiky? Město Plzeň je občanům přehledně představuje na svém webu o koronaviru. Opatření naleznou zájemci zde: https://koronavirus.plzen.eu//opatreni-pro-cr/.

Na webu je dále návod na to, jak se registrovat na očkování, co dělat, když je nemocný v karanténě nebo důležité kontakty a odkazy, kde požádat o pomoc.

Plzeň spustila svůj informační web o koronaviru na začátku listopadu loňského roku. Občanům v přehledné a intuitivní formě poskytuje základní informace, souhrn platných opatření, odkazy na nejdůležitější kontakty i praktické rady. Adresa webu je: https://koronavirus.plzen.eu//. Lidé se na něj dostanou i z oficiálních stránek webu města www.plzen.eu kliknutím na červený box v pravé spodní části strany.

V souvislosti s novým webem město zřídilo i e-mailovou adresu koronavirus@plzen.eu, kam lidé mohou posílat své dotazy, na něž nenajdou odpovědi na „covid stránkách“ Plzně.

Všechny aktuality