Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Končí očkovací centrum v Prioru. Nákaza covidem-19 v Plzeňském kraji stagnuje

Zájem o očkování se snižuje, proto Plzeňský kraj rozhodl o ukončení očkovacího centra pro neregistrované zájemce v bývalém obchodním centru Prior k pátku 18. únoraNákaza koronavirem na území Plzeňského kraje podle hygieniků nyní stagnuje a lze očekávat její další zklidnění. Povinné testování ve firmách a školách tento týden končí.

Situace v Plzeňském kraji

Denní počet záchytů se snižuje, přesto se zatím stále pohybuje na úrovni do dvou tisíců případů denně. Situace je stabilizovaná i v nemocnicích. Podle koordinátora lůžkové péče pro Plzeňský kraj Jana Beneše v nich kulminuje počet hospitalizovaných pacientů a většina z nich má střední a lehký průběh nemoci. I nadále však bude platit ve všech nemocnicích zákaz návštěv.

Očkovací centrum v bývalém Prioru končí

V pátek 18. února bude uzavřeno očkovací centrum pro neregistrované zájemce v bývalém obchodním centru Prior. Po jeho otevření na konci listopadu loňského roku se v něm nechaly denně očkovat stovky lidí, v posledních dnech je to jen několik desítek (30 až 50 osob denně). Celkem bylo v tomto očkovacím místě od jeho počátku očkováno více než 12 500 osob.

Možnost pro neregistrované zájemce o očkování proti covidu-19 zůstane zachována, a to na EUC Klinice Plzeň, Denisovo nábřeží 4, která pro ně vyčlení samostatnou ordinaci.

Novavax

EUC Klinika Plzeň bude v rámci Plzeňského kraje základním očkovacím místem pro podání vakcíny Novavax. Zatím projevilo zájem o očkování touto vakcínou 417 zájemců.

Všechny aktuality