Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Nabízím pomoc: Dobrovolníci v Plzni

Informace o tom, kde v Plzni nabídnout pomoc v čase pandemie onemocnění covid-19

Pomáháme Vám, pomozte Vy i nám

Fakultní nemocnice Plzeň a poskytovatelé sociálních služeb na území města Plzně žádají zájemce z řad veřejnosti, kteří chtějí pomoci v době krize jako pečovatelé v domovech seniorů i dalších pobytových zařízeních či pracovat jako obslužný personál nemocnice. Snahou je předejít situaci, kdy osob na těchto pozicích bude kvůli pandemii koronaviru nedostatek. Výkon práce je za odměnu.

Zájemci mohou na e-mailovou adresu socialnisluzby@plzen.eu zaslat své jméno a telefon, na kterém jsou k zastižení, do předmětu zprávy napsat oblast, kterou preferují: buď Pečovatel sociální služby nebo Pomocník FN Plzeň, doplnit mohou i případně svůj profesní obor, dosavadní pracovní zkušenosti a datum, od kdy by byli k dispozici. Došlé e-maily budou zařazeny do databáze a jakmile bude potřeba obsadit vhodnou pozici pomocníkem, budou dotyční kontaktováni buď z nemocnice nebo ze sociálního zařízení podle toho, jakou oblast si zvolili.

Napsat e-mail na socialnisluzby@plzen.eu

Chcete ve svém volném čase pomoci druhým?

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci ohledně pandemie koronaviru hledá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM dobrovolníky, kteří pomůžou se zajištěním základních nákupů potravin a léků seniorům, dobrovolníci také pomáhají s venčením domácích mazlíčků a centrum se snaží vyhovět i speciálním přáním lidí, kteří pomoc potřebují. I vy se můžete stát jedním z plzeňských dobrovolníků.

Pokud se chcete přidat do dobrovolnického týmu TOTEMu, vyplňte kontaktní formulář.