Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Od pondělí 1. března je nutné do práce, za lékařem i na úřad mimo okres cestovat s formulářem

Vláda České republiky zpřísnila od pondělí 1. března protiepidemická opatření. Zcela novým opatřením je zákaz opouštění území okresu. Pro cesty do zaměstnání mimo okres, ve kterém občan bydlí, bude potřeba potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s uvedením místa, času a cíle cesty.

Pokud pojedu do zaměstnání mimo okres, kde mám bydliště, čím se musím prokázat?

Potvrzením zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Lze využít vzor ministerstva vnitra (dokument je přílohou článku). Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu.

Pokud pojedu mimo okres, co musím mít u sebe (lékař, úřady)?

Stačí zaškrtnutý formulář (dokument je přílohou článku) nebo čestné prohlášení (dokument je přílohou článku), kde uvedu místo, čas a cíl cesty. Pro čestné prohlášení mohu využít vzor nebo stačí prohlášení napsané rukou. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Policie může ověřovat podezřelé případy, například když cestuji „k lékaři“ s lyžařskou výbavou a celou rodinou. Pokud máte jakékoliv potvrzení, které dokazuje nezbytnost vaší cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.), vezměte si ji pro jistotu s sebou.

Více informací: https://www.mvcr.cz/clanek/pohyb-mezi-okresy.aspx

 

Všechny aktuality