Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Plzeň spolu s fakultní nemocnicí vyzývají: Pomáháme Vám, pomozte Vy i nám

Plzeň spolu s Fakultní nemocnicí Plzeň spouští výzvu pro všechny, kteří chtějí pomoci přímo plzeňským sociálním službám nebo konkrétně fakultní nemocnici. Kampaň pod heslem „Pomáháme Vám, pomozte Vy i nám“ cílí na zájemce z řad veřejnosti. Poptáváni jsou lidé z různých oborů, kteří by chtěli pomoci v době krize jako pečovatelé v domovech seniorů i dalších pobytových zařízeních či pracovat jako obslužný personál nemocnice. Snahou je předejít situaci, kdy osob na těchto pozicích bude kvůli pandemii covid-19 nedostatek. Výkon práce je za odměnu.

„Chcete se zapojit tam, kde je vašich rukou v těchto dnech nejvíce zapotřebí? Rádi byste pomohli plzeňským sociálním službám nebo FN Plzeň? Pak potřebujeme právě vás! Pokud je vám více jak 18 let, máte ukončené alespoň základní vzdělání, jste bezúhonní a můžete prohlásit, že jste se nesetkali s nákazou covid-19, pak neváhejte a dejte nám o sobě vědět,“ vyzval primátor města Plzně Martin Baxa.

„V této vypjaté době jsou nároky na zdravotníky opravdu veliké. Řada lidí pracuje na úkor svého soukromí, velká skupina lidí je v pracovní neschopnosti vlivem koronavirové nákazy. Tento pandemický podzim je pro celou nemocnici velmi náročný a pokud to naše provozy umožní, v případě nabídky rádi pomocníky z řad veřejnosti využijeme. Solidarita je pro náš národ pověstná a jsem moc hrdý na to, že Plzeňáci mají srdce na pravém místě. Velké díky,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav Šimánek.

Zájemci mohou na e-mailovou adresu socialnisluzby@plzen.eu zaslat své jméno a telefon, na kterém jsou k zastižení, do předmětu zprávy napsat oblast, kterou preferují: buď Pečovatel sociální služby nebo Pomocník FN Plzeň, doplnit mohou i případně svůj profesní obor, dosavadní pracovní zkušenosti a datum, od kdy by byli k dispozici. Došlé e-maily budou zařazeny do databáze a jakmile bude potřeba obsadit vhodnou pozici pomocníkem, budou dotyční kontaktováni buď z nemocnice nebo ze sociálního zařízení podle toho, jakou oblast si zvolili.

Výzvu pro dobrovolníky ze všech oblastí možné pomoci, a to včetně lékařů, zdravotníků i například studentů zdravotnických oborů, v uplynulých dnech zveřejnil také Plzeňský kraj. Lidé ochotni pomoci na výzvu kraje mohou reagovat prostřednictvím webu Plzeňského kraje www.plzensky-kraj.cz.

Dobrovolníky hledá v Plzni aktuálně také například Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, a to konkrétně pro plzeňskou krizovou linku pomoci seniorům. Zájemci, kteří se chtějí přidat do dobrovolnického týmu, mohou zavolat na telefon 736 489 755 nebo napsat e-mail na: faiferlikova@totemplzen.cz.

Všechny aktuality