Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Plzeň spustila svůj oficiální informační web o koronaviru

Plzeň spustila svůj oficiální informační web o koronaviru. Občanům v přehledné a intuitivní formě poskytuje základní informace, souhrn platných opatření, odkazy na nejdůležitější kontakty i praktické rady.Adresa webu je: https://koronavirus.plzen.eu/.

Lidé se na něj dostanou i z oficiálních stránek webu města www.plzen.eu kliknutím na červený box v pravé spodní části strany, stejnou cestou se k webu připojí i ze stránek městských obvodů a Bezpečné Plzně.

„V posledních týdnech jsme cítili, že musíme občanům nabídnout k tématu koronaviru v Plzni přehlednější zdroj informací. Zásadně totiž narostl obsah a stále roste počet různých platných či upravovaných a aktualizovaných vládních opatření, odkazů a podobně, v nichž se člověk ztrácí. Potřebovali jsme řešení, jak Plzeňana nezahltit desítkami odkazů, ale naopak, jak mu hledání informací usnadnit. A to se podařilo,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

V souvislosti s novým webem město zřídilo i e-mailovou adresu koronavirus@plzen.eu, kam lidé mohou posílat své dotazy, na něž nenajdou odpovědi na „covid stránkách“ Plzně.

Oficiální informační web Plzně ke koronaviru vychází z manuálu jednotného vizuálního stylu západočeské metropole, pracuje se základními barvami zelené a žluté, dodržuje font písma. Jeho struktura je jednoduchá a přehledná. Z hlavní stránky vedou klíčové odkazy do sekcí: Nabízím pomoc, Potřebuji pomoc, Jsem nemocný, Mám dotaz. Lidé najdou i odkazy na sekce Úřady a instituce, Aktuality z Plzně, Opatření pro ČR, Nejčastěji kladné dotazy a další. Samozřejmostí jsou možnosti prokliku na stránky různých institucí, jakou jsou Ministerstvo zdravotnictví České republiky, Krajská hygienické stanice Plzeňského kraje a další.

Všechny aktuality

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *