Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Potřebuji pomoc

Informace o tom, kde v Plzni získat pomoc v čase pandemie onemocnění covid-19

Pomáhající Plzeň

Pomoc seniorům, zdravotně postiženým, osobám v obtížné situaci, cizincům i rodinám s dětmi a mladistvými nabídnou také zaměstnanci Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně na telefonním čísle 378 033 351, navštívit můžete i webové stránky odboru.

Zaměstnanci odboru jsou v kontaktu se všemi poskytovateli sociálních služeb na území města a rádi vám pomůžou, případně vás propojí se správnou organizací sociálních služeb, která vám pomůže.

Volejte Odbor sociálních služeb MP: 378 033 351

Linka pomoci

Jste senior, matka samoživitelka, zdravotně či jinak znevýhodněný občan města Plzně, který žije osamoceně a ocitli jste se v obtížné situaci, kterou neumíte sami vyřešit?

Volejte LINKU POMOCI, kterou provozuje Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z. s. číslo je 374 790 399, funguje každý všední den v čase od 9 do 15 hodin. Dobrovolníci na lince vám pomůžou či najdou pomoc u profesionálů v sociálních službách města Plzně.

Volejte linku pomoci TOTEM: 374 790 399

Pomoc pro rodiče pracující ve složkách IZS a další kritické infrastruktury

Pro zaměstnance pracující ve složkách integrovaného záchranného systému a dalších složkách kritické infrastruktury vyčlenil Plzeňský kraj v Plzni dvě školy: 31. základní školu Plzeň a Základní školu a Mateřskou školu pro sluchově postižené v Mohylové ulici na Doubravce. Výše uvedení pracovníci, kteří mají zájem o hlídání dětí ve věku od 3 do 10 let, najdou více informací na webu Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Zjistit více na webu Krajského úřadu Plzeňského kraje

Dobrovolníci v Plzni

Chcete ve volném čase pomoci druhým?

Dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat seniorům a dalším osobám v těžké životní situaci, sdružuje v Plzni Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci ohledně pandemie koronaviru hledá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM další dobrovolníky, kteří pomůžou se zajištěním základních nákupů potravin a léků seniorům, dobrovolníci také pomáhají s venčením domácích mazlíčků a centrum se snaží vyhovět i speciálním přáním lidí, kteří pomoc potřebují.

I vy se můžete stát jedním z plzeňských dobrovolníků.