Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Restaurace budou zavírat ve 20 hodin, začne opět platit zákaz alkoholu na veřejnosti

Restaurace, bary, výdejní okénka a další stravovací zařízení budou od středy 9. prosince zavírat nejpozději ve 20 hodin, místo dosavadních 22 hodin. Vláda tak reagovala na častá porušování opatření v daném odvětví. Začne platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti po celý den. Na trzích nebude možné od středy konzumovat jídlo a alkohol. Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní, tedy do 11. ledna 2021. Rozhodla o tom Vláda České republiky v pondělí 7. prosince na svém jednání.

Skóre systému PES je v současnosti na hodnotě 64 ze 100, což odpovídá stupni čtyři, Česká republika ale zůstává stále ve třetím stupni. Hranice mezi třetím a čtvrtým stupněm je 60 bodů.

Nouzový stav v České republice platí zatím do soboty 12. prosince. Podle názoru vlády se ale epidemiologická situace nelepší, stagnuje, proto je nutné prodloužit vládou zavedená krizová opatření i pro další období.

Od středy 9. prosince bude opět platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Současně s tím začne platit i zákaz jeho prodeje s sebou z výdejních okének či z restaurací a také na trzích a v tržnicích. Restaurace, bary, kluby a další stravovací zařízení včetně hotelových restaurací budou muset zavřít už ve 20 hodin a nebudou smět po této hodině provozovat ani výdejní okénko. Restrikce se netýká rozvozu jídla.

Od čtvrtka 10. prosince vláda ruší pracovní povinnost mediků ve zdravotnických zařízeních a na hygienických stanicích.

S účinností od 8. prosince pak vláda změnila své usnesení z 16. října, které se týká možnosti nahradit povinnou vstupní lékařskou prohlídku čestným prohlášením tak, že tato možnost platí do konce roku.

Všechny aktuality