Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Setkávat se nesmějí více než dva lidé, sportovat venku lze maximálně ve dvanácti po dvojicích

Vláda České republiky potvrdila v pondělí 12. dubna na svém zasedání sobotní mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které zakazuje setkávání více než dvou lidí. Důvodem jsou obavy epidemiologů, aby větší rozvolnění nezvrátilo křehký pozitivní trend vývoje pandemie koronaviru. V pondělí 12. dubna se do škol na rotační výuku vrátili žáci prvního stupně a předškoláci.

Nová opatření se také týkají venkovního sportování. Venku může být na jednom sportovišti až šest dvoučlenných skupin. Musí být ale nejméně deset metrů od sebe, aby se eliminovalo případné šíření koronaviru. Při sportu není nutné nosit roušky, nebude ani nutné testování pro přístup na venkovní sportoviště.

Studenti závěrečných ročníků středních škol a středoškoláci ohroženi školním neúspěchem budou moci od 19. dubna docházet na skupinové konzultace ve skupinách maximálně do šesti osob.

Vláda také oznámila, že praktická výuka na středních a vyšších odborných školách, konzervatořích a v posledních ročnících vysokých škol se příští pondělí 19. dubna neobnoví, jak vláda původně plánovala.

Text: Adriana Jarošová

Všechny aktuality