Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Školní jídelny po prázdninách otevírají, využít je může i veřejnost

Školní jídelny v Plzni po jarních prázdninách opět otevírají, i když jsou školy pro výuku zatím uzavřeny. Stravu vydávají pro všechny žáky na distanční výuce, zaměstnance na pracovišti i strávníky z řad veřejnosti, kteří o tuto službu mají zájem. Jídelní lístky, objednávání stravy, čas výdeje a další informace jsou uvedeny na webových stránkách škol (kontaktní informace najdete v přiložené tiskové zprávě: Školní jídelny po prázdninách otevírají, využít je může i veřejnost, doc, 91,5 kB).

„Školní kuchyně vaří denně čerstvý plnohodnotný a nutričně vyvážený oběd včetně polévky. Při přípravě jídla i jeho výdeji přes okénko dodržují zaměstnanci přísná hygienická opatření. Prosíme proto strávníky, kteří si přijdou oběd vyzvednout, aby rovněž dbali na jejich dodržování, tedy aby byli vybaveni respirátorem, použili dezinfekci a dodržovali rozestupy,“ uvedla radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

Město je zřizovatelem 26 základních škol, všechny jsou až do odvolání pro výuku uzavřeny. „Školní jídelny jsou uzavřeny jen výjimečně z organizačních nebo personálních důvodů kvůli současné epidemické situaci. Snahou každé z nich však bude v co nejbližším termínu zajistit oběd pro žáky na distanční výuce,“ doplnila Dagmar Škrlantová, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně.

Školní jídelny, které jsou připraveny již od pondělí hned po jarních prázdninách nabídnout volné kapacity i pro strávníky z řad veřejnosti a zajistí oběd dětem na distanční výuce podle zájmu, najdete v přiložené tiskové zprávě: Školní jídelny po prázdninách otevírají, využít je může i veřejnost (doc, 91,5 kB).

Od 22. března 2021 budou poskytovat stravování také 15. základní škola Plzeň17. základní škola a mateřská škola Plzeň. Kontakty najdete opět v přiložené tiskové zprávě: Školní jídelny po prázdninách otevírají, využít je může i veřejnost (doc, 91,5 kB).

Všechny aktuality