Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

V úterý 19. ledna otevřou papírnictví, obchody s dětským oblečením a obuví

Vláda České republiky schválila od úterý 19. ledna otevření papírnictví a obchodů s dětským oblečením a obuví. Zároveň schválila žádost o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy do 21. února. Školy budou i v týdnu od 25. ledna pokračovat v nynějším režimu výuky, otevřené jsou mateřské, speciální školy a první a druhé ročníky základních škol. Vláda dále rozhodla o vybudování velkokapacitního očkovacího centra v O2 universum v Praze. Podnikatelům v úpadku byl schválen kompenzační bonus 500 korun denně, čerpat jej budou moci i zpětně.

„Vláda rozhodla, že od zítřka, 19. ledna, umožní v rámci maloobchodního prodeje další výjimku, rozšiřujeme možnost prodeje o sortiment papírnictví, dětské oblečení a obuvi. Důvod je zřejmý, od 27. prosince, kdy se obchody uzavřely, se množí požadavky na nákup oblečení a obuvi, vzhledem i k sezónnosti, jsme se proto rozhodli tyto obchody otevřít. Zároveň žáci a studenti potřebují ke své výuce papírenské zboží,“ řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Vláda souhlasila se žádostí Poslanecké sněmovně o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy do 21. února. „I přes to, že se situace zlepšuje, tak rozhodně není čas k oslavám. Stále máme přes 6000 hospitalizovaných, denně nárůst nemocných ve vyšších tisících,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Nouzový stav zatím v Česku kvůli epidemii covidu-19 platí od 5. října 2020 do 22. ledna 2021.

Všechny aktuality