Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Vláda požádá o prodloužení nouzového stavu do 16. března

Vláda České republiky požádá Poslaneckou sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu o 30 dnů, tedy do 16. března 2021. Příslušný návrh žádosti, k níž se poslanci vyjádří na čtvrteční schůzi, schválil kabinet na zasedání vlády v pondělí 8. února 2021.

Nouzový stav vyhlášený vládou kvůli nepříznivé epidemické situaci v souvislosti s výskytem koronaviru trvá v české republice od 5. října 2020. Důvodem pro žádost o jeho další prodloužení jsou přetrvávající problémy, které vysoký počet pacientů s nemocí covid-19 způsobuje především českému zdravotnictví. Za současného stavu není podle vlády možné rozvolnit přijatá krizová a mimořádná opatření na úroveň, která by už nouzový stav nevyžadovala.

Vláda současně projednala dílčí úpravu v krizovém opatření omezujícím činnost maloobchodu a služeb. Od úterý 9. února umožní činnost provozoven, v nichž jsou realizována psychodiagnostická vyšetření, jež jsou nedílnou součástí výběrových řízení a následně nezbytnou podmínkou stanovenou právními předpisy pro výkon určité činnosti. Rozšíří se i povolené vzdělávací akce a zkoušky, a to o praktickou přípravu na výkon regulovaného povolání sociální pracovník, o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti podle zákona o dráhách a o rekvalifikační kurzy zabezpečované Úřadem práce České republiky nebo Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Editace textu: Adriana Jarošová

Všechny aktuality