Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Vodárna testuje zaměstnance, posiluje i další opatření

Se systematickým testováním všech svých přibližně 400 zaměstnanců na covid-19 začala Vodárna Plzeň a. s. již 23. února. Společnost posiluje i další bezpečnostní opatření – po týdnu se střídají směny pracovníků a zejména administrativní pracovníci důsledně pracují z domova.

Týden před vydáním mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví ze dne 1. března 2021 zahájila VODÁRNA PLZEŇ a. s. plošné testování svých zaměstnanců na covid-19. Testováni jsou každý týden na svých pracovištích a to antigenními testy aplikovanými zdravotnickým personálem. Výsledek testu je znám do 15 minut od jeho provedení.

„Posilujeme tím bezpečnostní opatření uvnitř společnosti. Ochrana a zdraví našich zaměstnanců je pro nás prioritou. Úzce souvisí s naší základní činností, jíž je výroba pitné vody a čistění vody odpadní,“ uvedl generální ředitel VODÁRNY PLZEŇ a. s. Jiří Kozohorský. Doplnil, že společnost garantuje perfektní kvalitu vody dodávanou do vodovodní sítě svým zákazníkům.

Testování provádí zdravotníci každý týden a pro zaměstnance je povinné. Doprovází ho zpřísněná opatření na pracovištích, kdy se po týdnu střídají směny pracovníků v režimu výkonu práce a home office. U agend, kde je možná každodenní práce z domova, společnost tuto variantu využívá v maximální možné míře.

Zákaznické centrum v Malostranské ulici zůstává dále uzavřeno. Vše lze ale vyřídit buď elektronickou poštou na e-mailu: zc@vodarna.cz nebo telefonicky na lince 377 413 222.

Všechny aktuality