Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Žáci prvního stupně nastoupili v Plzni do škol, předškoláci do mateřských škol

V pondělí 12. dubna opět nastoupili v Plzni do základních škol žáci 1. stupně a předškoláci do mateřských škol.  Vzhledem k tomu, že výuka probíhá rotačně, tedy střídáním distanční a prezenční výuky po jednom týdnu, měla by do základních škol přijít zhruba polovina ze všech 8 200 školáků 1. stupně. Konkrétní organizace, tedy které třídy nastoupí v lichém a které v sudém týdnu, je v režii ředitelů škol. Předškoláků je v Plzni zhruba 1860, předpokládá se, že většina z těchto dětí do mateřských škol nastoupí, ale bude záležet na jednotlivých rodičích a jejich potřebách.

Děti se před výukou mají testovat dvakrát týdně antigenními testy, zpravidla ve třídách nebo tělocvičnách. Rodiče obdrželi od ředitelů instruktážní video, jak stěr provést. Stěr si budou odebírat děti samy pod dohledem učitelek či vychovatelek.předškoláků a žáků 1. až 3. ročníků základních škol je umožněna osobní přítomnost rodičů, ale pouze na dobu odběru, nikoliv na dobu čekání na výsledek testu.

Pokud děti testování odmítnou, pak se nemohou prezenčně zúčastnit vyučování. Půjde o omluvenou absenci, školy jsou připraveny poskytnout těmto dětem učební materiály jako v případě nemoci. „Od ředitelů škol máme informace o tom, že někteří rodiče s nástupem dětí do školy za stanovených podmínek nesouhlasí, ale jde pouze o individuální případy,“ uvedla Dagmar Škrlantová, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně.

Zásobu antigenních testů mají školy na 14 dnů dopředu. Odbor školství, mládeže a tělovýchovy obdržel minulý týden ze Správy státních hmotných rezerv 39.000 antigenních testů vhodných k samotestování, roztřídil je podle požadavků škol a distribuoval.

Všechny aktuality