Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Základní školy v Plzni jsou připraveny na návrat prvňáčků a druháků do tříd

Základní školy zřizované městem Plzeň jsou připravené na opětovný návrat prvňáků a druháků do tříd od středy 18. listopadu. Školní jídelny i družiny budou fungovat bez omezení, všude ve školách budou dodržována všechna nařízená hygienická opatření. Od 18. listopadu začnou opět jezdit školní spoje MHD.

Individuální prezenční konzultace budou zajištěny podle požadavků dětí ve vymezeném čase. „Školy poskytovaly individuální konzultace už během první vlny pandemie, a to zpravidla na základě předchozího časového upřesnění. Stejný model budou nejčastěji využívat i od 18. listopadu,“ uvedla vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škrlantová. Doplnila, že zaměstnanci škol se na děti již těší a jsou rádi, že se do tříd vrátí alespoň první a druhé ročníky.

S platností od 18. listopadu budou obnoveny školní spoje a spoje s poznámkou, že nejedou o školních prázdninách. Rovněž bude obnoven provoz linek 37 a 74 a na lince 26 plný provoz. Na linkách 27, 28, 41 a 56 bude nadále zachován prázdninový provoz.

Všechny aktuality