Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Žáky a studenty v Plzni čekají v listopadu dvě kola testování proti covidu-19

Vláda České republiky rozšířila preventivní antigenní testování žáků a studentů základních, speciálních a středních škol a konzervatoří na další okresy. Testování se bude týkat i okresu Plzeň-město, a to v termínech pondělí 8. a 15. listopadu. Dvoukolovému antigennímu testování se budou muset podrobit všichni žáci a studenti základních a středních škol, kteří nedoloží potvrzení o prodělaném očkování, nemoci nebo platný test s negativním výsledkem testu z odběrových míst (tzv. OTN).

„Ve středu 3. listopadu Hasičský záchranný sbor České republiky doručil Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně chybějící testy pro screeningové testování žáků základních škol 8. a 15. listopadu. Celkově jsme obdrželi chybějících 26 200 testů pro školy, které spadají do okresu Plzeň-město. Týká se to základních škol v Plzni a dále ve Chválenicích, Dýšině, Starém Plzenci, Chrástu, Nezvěsticích, Šťáhlavech a Tymákově. Při stanovení potřebného počtu nyní dodaných testů se vycházelo ze sběru dat o chybějících testech na školách, které provedlo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v říjnu. Odbor školství, mládeže a tělovýchovy provedl rozdělení testů pro jednotlivé školy a dnes od 11 do 15 hodin a v pátek od 8 do 13 hodin dochází k distribuci na jednotlivé školy,“ vysvětlila vedoucí magistrátního odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Škrlantová.

V Plzeňském kraji se toto testování týká kromě okresu Plzeň-město také okresů Rokycany, Domažlice a Klatovy. Jedná se o regiony, v nichž sedmidenní výskyt nově zjištěných případů onemocnění covid-19 překročil ke dni 30. října hodnotu 300 na 100 tisíc obyvatel. Tuto hranici stanovilo ministerstvo zdravotnictví jako limitní pro spuštění preventivního testování ve školách.

Testování se ve vybraných okresech týká dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, žáků základních škol a studentů v denní formě vzdělávání ve středních školách a konzervatořích.

Všechny aktuality