Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Zařízení v Plzni už očkují posilovací dávkou, někde i bez objednání

Už zhruba měsíc se mohou lidé registrovat k posilující dávce očkování proti covid-19, tedy takzvané třetí dávce v případě naočkování dvoudávkovou vakcínou, nebo k druhé dávce v případě jednodávkové vakcíny. Přeočkování provádí řada zdravotnických zařízení v Plzni i regionu, některé i bez předchozího objednání. Podle Centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví České republiky https://.crs.uzis.cz, kde jsou kompletní dostupné informace i možnost přihlášení se k posilovací dávce, je registrace na posilující dávku zpřístupněna všem osobám od 12 let po uplynutí 6 měsíců od data ukončení předešlého očkování.

Bez objednání je v Plzni možné se nechat naočkovat například v EUC Klinice Plzeň. „Jsme připraveni přijmout kohokoli, kdo bude mít o 3. dávku zájem. Budeme rádi, když se lidé zaregistrují, ale nemáme problém aplikovat vakcínu i bez registrace v pracovním týdnu a v sobotu. Neděle a státní svátky budeme od listopadu omezovat. Ordinační hodiny budou od listopadu pondělí až sobota od 8:00 do 16:00 hodin, kdy poslední pacient bude přijat v 15:45 hodin,“ uvedlo vedení kliniky. Očkovací centrum se nachází na Denisovo nábřeží, více informací je: https://euc.cz.

Přes Centrální rezervační systém doporučuje registraci a rezervaci termínu pro posilující dávku největší zdravotnické zařízení v Plzeňském kraji, Fakultní nemocnice Plzeň, která má své očkovací centrum v areálu na Borech. „Očkovaní, kteří mají nárok na posilovací dávku, budou vyzváni prostřednictvím SMS nebo e-mailem.  Zájemci o posilovací dávku se mohou registrovat do Očkovacího centra ve FN Plzeň i v případě, že dokončené očkování absolvovali v jiném zařízení. Ve FN Plzeň budou všichni zájemci o posilovací dávku naočkováni vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech,“ uvádí na webu www.fnplzen.cz FN Plzeň.

Informace k posilující dávce v očkovacím centru plzeňské nemocnice Privamed jsou k dispozici zde: www.privamed.cz.

Očkování posilující dávkou se doporučuje především seniorům, občanům s chronickým onemocněním, pracovníkům ve zdravotnictví a pracovníkům v sociálních službách.

Informace k tématu včetně užitečných rad a odkazů jsou dostupné i na tomto portálu v sekci Očkování (https://koronavirus.plzen.eu).

Všechny aktuality