Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Pište na koronavirus@plzen.eu

Zdravotníci v ČR aplikovali přes 150 tisíc dávek vakcíny proti covid-19

Zdravotníci v Česku k dnešní (21. ledna 2021) sedmé hodině aplikovali 154 989 dávek vakcíny proti covidu-19. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Přes 7200 lidí dostalo už druhou dávku. Přehled po krajích či podle věku očkovaných ministerstvo zatím nezveřejnilo.

Očkování v České republice probíhá od 27. prosince 2020. V první fázi byli očkovaní zdravotníci, zaměstnanci a klienti domovů pro seniory.

Od 15. ledna 2021 se mohou k očkování hlásit obyvatelé České republiky, kteří jsou starší 80 let.

Očkování je dobrovolné a hrazené ze zdravotního pojištění.

Proč se nechat očkovat?

Vakcíny proti covid-19 jsou léčiva, která brání vzniku onemocnění koronovirem SARS-CoV-2 tím, že vyvolávají imunitní odpověď proti viru. Covid-19 může způsobit závažné onemocnění s možnými doposud neznámými dlouhodobými následky nebo i úmrtí u osob jakéhokoliv věku, včetně jinak zdravých lidí.

Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie u nás i ve světě. Zavedení vakcinace pomohlo už v minulosti ke snížení či dokonce vymýcení řady nemocí (např. pravé neštovice, dětská obrna, záškrt). Každý, kdo se naočkuje, pomáhá ochránit ty, kteří tak kvůli svému zdravotnímu stavu učinit nemohou.

VEŠKERÉ INFORMACE O OČKOVÁNÍ VČETNĚ NÁVODU, JAK SE REGISTROVAT NA OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 NALEZNOU ZÁJEMCI NA WEBOVÉ STRÁNCE: https://koronavirus.plzen.eu//elementor-701/

Všechny aktuality